Laptop

Ustawienia fabryczne – jak przywrócić do nich laptopa?

10 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Coś poszło nie tak? A może po prostu chcesz poczuć “świeży start”? Zobacz, w jaki sposób możesz przywrócić swojego laptopa do ustawień fabrycznych.

Wszystko zależy przede wszystkim od posiadanego przez Ciebie systemu operacyjnego. Rozmiar, model, czy nawet marka laptopa nie powinny mieć tutaj większego znaczenia.

Niektóre systemy operacyjne pozwalają na proste przywrócenie ustawień fabrycznych z opcjonalnym zachowaniem poszczególnych danych. W przypadku systemów, które nie posiadają takiej opcji, konieczne może okazać się zainstalowanie systemu operacyjnego na nowo, co można zrobić w dość prosty sposób za pomocą płyty lub tzw. bootowalnego pendrive.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Windows 10?

  1. Naciśnij na przycisk start (zwykle ikonka Windows w lewym dolnym rogu na pasku zadań)
  2. Wybierz ikonę koła zębatego
  3. Przejdź do zakładki “Aktualizacje i Zabezpieczenia”
  4. Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę “Odzyskiwanie”
  5. Jeśli jesteś pewien, że chcesz zresetować ustawienia do początkowego stanu, naciśnij na przycisk “Rozpocznij” znajdujący się w sekcji “Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego”
O stronie
Jak sama nazwa wskazuje, na tej stronie możesz znaleźć rekomendacje zakupowe dotyczące laptopów i rozmaitych, związanych z nimi akcesoriów. Oprócz tego znajdziesz tu sporo poradników związanych z codziennym eksploatowaniem tego rodzaju urządzeń, oraz diagnozowaniem, czy naprawianiem najpopularniejszych usterek.