Jak zrobić małpę na klawiaturze

Jak zrobić małpę @ na klawiaturze komputera lub w laptopie?

14 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Być może musisz właśnie pilnie wysłać maila, ale nie jesteś w stanie wpisać w pole adresata jego adresu e-mail, ponieważ nie wiesz, w jaki sposób wprowadzić za pomocą klawiatury symbol małpy (@) na Twoim urządzeniu. Zobacz jak zrobić to w przypadku rozmaitych, popularnych układów klawiatur.

Jak zrobić małpę na klawiaturze w laptopie lub na komputerze stacjonarnym?

W zależności od posiadanej klawiatury, jak i systemu operacyjnego, małpę można zrobić między innymi za pomocą poniżej opisanych metod:

  • Wcisnąć jednocześnie klawisze “Shift” i “2”. Najbardziej popularna metoda działająca w większości popularnych klawiatur z układem QWERTY.
  • Wcisnąć jednocześnie klawisze “Shift” i “`”. W wielu angielskich klawiaturach małpę wykonuje się właśnie za pomocą tego skrótu.
  • Wcisnąć jednocześnie “Alt Gr” i “Q”, lub “Alt Gr” i 2. Bardzo często działa on przy wielu zagranicznych  wersjach klawiatur (m.in. włoskich, hiszpańskich, czy niemieckich).
  • Znaleźć symbol małpy na innym klawiszu. Czasami może okazać się, że małpa, zamiast znajdować się nad klawiszem 2, będzie znajdowała się w innym miejscu. Wtedy powinniśmy użyć właśnie tego klawisza.
  • Zmienić język klawiatury. W systemach Windows możemy znaleźć tę opcję w prawym górnym rogu ekranu na pasku zadań (po lewej od zegara). Polecam ustawienie “Polski (Programisty)”.
  • Skopiować małpę @ (CTRL + C) do schowka i wkleić ją (CTRL + V)  w wybrane przez siebie miejsce. Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, a potrzebujesz jak najszybciej użyć tego znaku, możesz skorzystać z tego kompromisu. Znajdowanie znaku małpy w internecie i kopiowanie go za każdym razem może być jednak dość problematyczne, więc na dłuższą metę mimo wszystko lepiej znaleźć na naszej klawiaturze odpowiedzialny za wprowadzenie tego znaku skrót.

Jak zrobić małpę na niemieckiej klawiaturze?

W Polsce bardzo często mamy do czynienia z niemieckimi wersjami klawiatur. W ich przypadku ikonka małpy zwykle znajduje się na klawiszu Q. Chcąc użyć tego symbolu powinniśmy  wcisnąć równocześnie przyciski “Alt Gr” i “Q”.

O stronie
Jak sama nazwa wskazuje, na tej stronie możesz znaleźć rekomendacje zakupowe dotyczące laptopów i rozmaitych, związanych z nimi akcesoriów. Oprócz tego znajdziesz tu sporo poradników związanych z codziennym eksploatowaniem tego rodzaju urządzeń, oraz diagnozowaniem, czy naprawianiem najpopularniejszych usterek.