Touchpad to wygodne rozwiązanie pozwalające na sterowanie kursorem bez podłączania do swojego laptopa dodatkowej, zewnętrznej myszki. Niestety, może zdarzyć się tak, że jego obecność będzie przeszkadzała nam chociażby przy graniu w gry. Wtedy dobrze byłoby go wyłączyć, przynajmniej na czas rozgrywki. Z drugiej strony, czasami touchpad po prostu nie działa, a możemy chcieć go aktywować. W tym poradniku przedstawiam kilka sposobów na włączenie, jak i wyłączenie touchpada.
W przypadku Macbooków Touchpada możemy włączyć lub wyłączyć w Preferencjach Systemowych, w zakładce Dostępność (Myszka i Trackpad) Tam powinna znaleźć się opcja pozwalająca na zignorowanie wbudowanego trackpada w sytuacji, w której do urządzenia podłączona jest zewnętrzna myszka. W zależności od naszych potrzeb możemy ją odznaczyć lub zaznaczyć.
W przypadku, w którym chcieliśmy włączyć Touchpad, ale po zastosowaniu powyższych kroków nadal on nie zadziałał, warto zaktualizować sterowniki płyty dotykowej lub sam system operacyjny. Jeśli to również nie przyniesie rezultatów, może się okazać, że będzie potrzebna wizyta w serwisie. Choć usterki touchpadów nie należą do najczęstszych, czasami zdarzają się na skutek na przykład upuszczenia, czy zalania urządzenia.