Miarka

Jak sprawdzić ile cali ma laptop

17 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Rozmiar laptopowych ekranów wyrażany jest zwykle za pomocą cali. Dzięki nim możemy określić, jaki rozmiar ekranu jest dla nas odpowiedni. Dla jednych idealnym rozmiarem może być 13-calowy ekran, a dla innych nawet 17-calowy może okazać się niedostatecznie duży.

Rozmiar ekranu wyrażony w calach to po prostu jego przekątna. Jeden cal odpowiada z kolei 2.54 cm. Oznacza to, że jeżeli mamy ekran o przekątnej około 39.5 cm, wystarczy podzielić ten rozmiar przez 2.54 do uzyskania wyniku w calach.

Przykład: 39.5 / 2.54 ≈ 15.55 (15.6″ laptop)

Jeżeli nie mamy pod ręką żadnego przyrządu do pomiaru, albo po prostu obawiamy się, że się pomylimy, możemy po prostu sprawdzić model naszego laptopa i dowiedzieć się w internecie, jaki jest rozmiar jego ekranu. Jeżeli zachowaliśmy pudełko lub instrukcję po naszym laptopie, taka informacja może znaleźć się również tam.

O stronie
Jak sama nazwa wskazuje, na tej stronie możesz znaleźć rekomendacje zakupowe dotyczące laptopów i rozmaitych, związanych z nimi akcesoriów. Oprócz tego znajdziesz tu sporo poradników związanych z codziennym eksploatowaniem tego rodzaju urządzeń, oraz diagnozowaniem, czy naprawianiem najpopularniejszych usterek.