Jak robić zdjęcia laptopem

Jak robić zdjęcia laptopem?

29 marca 2022
ok. 2 minut czytania

Laptop zdecydowanie nie jest najlepszym urządzeniem do robienia zdjęć. Zwykle jest to dość niewygodne, a sama jakość też raczej nie porywa. O ile w większości przypadków do tego celu znacznie lepiej jest wykorzystać dedykowany aparat lub ten wbudowany w telefon, czasami może okazać się, że laptop mimo wszystko, z jakiegoś powodu będzie najlepszym, lub jedynym wyjściem.

W tym wpisie opiszę, jak w prosty sposób robić zdjęcia swoim laptopem.

Laptop, którym chcemy robić zdjęcia, musi posiadać kamerkę. Laptopy najczęściej posiadają ją z przodu. Wystarczy więc nacelować na siebie, czy na obiekt, który chcemy sfotografować i uruchomić aplikację aparatu.

W nowszych systemach Windows można posłużyć się aplikacją Aparat. Znajdziecie ją w Menu Start -> Aparat. Po prostu naciśnijcie na przycisk Windows lub logo Windows na pasku zadań (zwykle lewy dolny róg ekranu) i wyszukajcie Aparat.

W wielu innych systemach znajdziecie podobny program, na przykład o nazwie “Kamera”, “Kamerka internetowa” itp.

Jeżeli nie macie żadnego programu do przechwytywania obrazu z kamerki z laptopa, możecie skorzystać z programów online, takich jak na przykład ten.

Tego rodzaju programy zazwyczaj pozwalają na zrobienie zdjęcia poprzez zapisanie obrazu w dowolnym momencie.

Jeżeli taka opcja będzie niedostępna, alternatywnie możecie zrobić zdjęcie poprzez wykonanie zrzutu ekranu z podglądu obrazu.Zwykle możecie użyć do tego przycisku Print Screen lub skrótu klawiszowego Windows + Shift + S albo Command + Shift + 3 na Macu.

O stronie
Jak sama nazwa wskazuje, na tej stronie możesz znaleźć rekomendacje zakupowe dotyczące laptopów i rozmaitych, związanych z nimi akcesoriów. Oprócz tego znajdziesz tu sporo poradników związanych z codziennym eksploatowaniem tego rodzaju urządzeń, oraz diagnozowaniem, czy naprawianiem najpopularniejszych usterek.